Każdego roku w sezonie letnim każdy szuka sposobu na spędzanie czasu na świeżyć powietrzu. Niektórzy decydują się na wyjazdy nad morze czy w góry, ci którzy nie chcą lub nie mogą szukają atrakcji w swoim otoczeniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się grille. Każdy kto ma swój ogród bądź działkę co najmniej kilka razy w sezonie urządza grillową ucztę. Niektórzy miłośnicy urządzają grilla nawet co weekend.

Istota grilla

Grill to nie tylko jedzenie, ale też cała otoczka – przygotowywanie potraw, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, długie rozmowy w otoczeniu przyrody podczas ciepłych letnich wieczorów i nocy. Jeśli zapraszamy na grilla większą ilość osób, warto dokładnie zaplanować przygotowania. Najlepiej zacząć od przygotowania listy zakupów. Koniecznie kupić trzeba mięso na grilla – najczęściej wybieranymi są pierś z kurczaka, karkówka oraz kiełbasa. Warto też nabyć odpowiedni zestaw przypraw do mięs i odpowiednio wcześniej je zamarynować, aby były aromatyczne, soczyste i kruche. Należy też zakupić warzywa do szaszłyków, aby także ci, którzy nie przepadają za mięsem mieli co zjeść.

Produkty na grilla

Najlepsze warzywa do szaszłyków to pieczarki, bakłażan, cukinia oraz cebula. Koniecznie też trzeba zadbać o zakup napojów – wody, napojów gazowanych oraz najważniejszego punktu każdego grilla, czyli alkoholu. Na grillach zazwyczaj pija się piwo, jednak można też zaopatrzyć się w składniki do przygotowywania lekkich, smacznych drinków. Aby podkreślić letni klimat można też przygotować lemoniadę – w tym celu potrzebna jest woda, cytryna, cukier i listki mięty. Ten orzeźwiający i prosty w przygotowaniu napój zachwyci wszystkich naszych gości. Aby zadbać o komfort ucztowania, warto zastanowić się nad czymś co ochroni nas przed komarami, które są uciążliwe podczas letnich wieczorów. Istnieje kilka rozwiązań jednak moskitiery, którymi otoczymy cały taras lub inny teren, na którym siedzimy, są najbardziej skuteczne. Jeśli jednak nie mamy możliwości odsłonić się od owadów siatką, zaleca się kupić specjalną lampę, która odstrasza owady.

 

Szukasz ciekawych przepisów? Sprawdź ten tekst i przygotuj pyszną i prostą sałatkę.

Jakie warzywa do szaszłyków są najlepsze na grilla?

Post navigation


Dodaj komentarz