polimeryzacja posadzek

Posadzki, bez względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane, są szczególnie podatne na zużycie, utratę kolorów i zniszczenie. W przybytkach użyteczności publicznej, na przykład szkołach lub szpitalach, wykorzystuje się szczególnie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne materiały podłogowe, jednak i one z czasem zużywają się. Przydatna może być wówczas polimeryzacja posadzek – http://sauberlab.pl/polimeryzacja-podlog/.

Na czym polega polimeryzacja posadzek?

Polimeryzowanie posadzek to nic innego, jak tylko powleczenie ich specjalną powłoką utwardzającą wykonaną z polimerów, czyli tworzyw sztucznych. Ma to na celu odnowienie podłogi i wzmocnienie jej i zdecydowanie jest czynnikiem pozwalającym oszczędzać fundusze przeznaczone na remonty. Przeprowadza się ją poprzez ściągnięcie wierzchnich warstw poprzednich czynników utwardzających, gruntowne wyczyszczenie posadzki, a następnie przygotowanie jej do polimeryzacji przez położenie specjalnego podkładu. Po nałożeniu kilku warstw polimeru należy odczekać, by zdążył się utwardzić oraz dokładnie wypolerować podłogę, by uzyskać efekt lustrzanego połysku.

Gdzie i po co polimeryzuje się posadzki?

Posadzki należy polimeryzować wszędzie tam, gdzie często się one zużywają w wyniku częstego chodzenia po nich lub niszczenia ostrymi przedmiotami – na przykład na korytarzach szkolnych, w urzędach, szpitalach. Polimeryzacji mogą podlegać zarówno podłogi drewniane, jak i kafelki lub podłogi kamienne – praktycznie każdy materiał, z którego tworzy się posadzki jest podatny na polimeryzację, i każdy jej potrzebuje, gdy podłoga jest już dość zużyta. Polimeryzacja posadzek jest potrzebna wszędzie tam, gdzie da się już zauważyć zdzieranie wierzchnich warstw lakieru, niszczenie, utratę kolorytu – zanim zniszczenia dojdą do najgłębszych warstw i podłoga będzie się nadawała tylko do wymiany. Warto poddać posadzkę polimeryzacji, by odzyskała ona swój dawny kolor i blask, a także była odporna na ścieranie. Na jej powierzchni po zabiegu tworzy się warstwa antypoślizgowa i antystatyczna – ułatwiająca czyszczenie.

Nowoczesne sposoby ochraniania – polimeryzacja posadzek

Post navigation


Dodaj komentarz