meble do kawiarni

Kawiarenka jest dobrym pomysłem na własny mały biznes jednak, by osiągnęła spodziewany sukces i przyciągnęła znaczną liczbę klientów, powinna spełniać kilka warunków. Przede wszystkim ważna jest jej lokalizacja. Najlepsze miejsce na tego typu działalność to takie, które znajduje się w centralnych punktach miasta, w pobliżu ruchliwych ulic, blisko centrów handlowych, miejsc licznie odwiedzanych przez turystów, czy w okolicach biurowców. Im większy ruch tym lepiej dlatego, że część z przechodniów może zechcieć zatrzymać się na chwilę na małą czarną, albo po wspólnych zakupach w galerii pójść ze znajomymi na lody z bitą śmietaną. Również pracownicy wielkich biurowców mają czasem w zwyczaju wyskoczyć podczas przerwy na kawę i ciastko, dlatego warto zdecydować się na lokalizację w bardziej zaludnionych częściach miasta nawet jeśli będzie to związane z wyższymi kosztami zakupu, bądź wynajmu pomieszczenia.

Co wyróżni naszą kawiarenkę?

Oczywiście sama lokalizacja nie będzie miała większego znaczenia, jeśli nasza kawiarnia nie zaoferuje klientom czegoś, co przykuje ich uwagę. Liczy się pierwsze wrażenie, dlatego istotna jest właściwa aranżacja wnętrza, która sprawi, że goście poczują się wygodnie i komfortowo. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ kawiarnia to nie przestronna restauracja i niekiedy trudno właściwie zagospodarować te kilkadziesiąt metrów kwadratowych przestrzeni. Na początek trzeba zastanowić się nad kolorystyką wnętrza. Zależna jest ona od kilku czynników i przy jej wyborze wziąć pod uwagę należy meble do kawiarni, a szczególnie ich wygląd i kolor, oświetlenie pomieszczenia, a także jego ogólny charakter. Inaczej przecież urządzone będzie wnętrze nowoczesne, a inaczej tradycyjne, dlatego warto wszystko doprecyzować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jakie meble do kawiarni?

Dobrze zaprojektowane wnętrze kawiarenki powinno posiadać kolorystykę, która nie męczy wzroku, a więc dobre tu będą wszystkie odcienie koloru ziemi, oraz: beż, pomarańcz, bordo, brąz czy kolor biszkoptowy i odcień kawy latte. Meble do kawiarni powinny mieć możliwość łatwego ich wyczyszczenia, a także ciemniejsze palety barw, by nie ulegać zbyt łatwo zabrudzeniom. Ważne także by były wygodne, dlatego poleca się różnego rodzaju fotele, kanapy i pufy, które są miękkie, a na dodatek nadają wnętrzu domowego nastroju. Ciemniejsza kolorystyka ścian również doda kawiarence specyficznego uroku, a na dodatek umożliwi odpowiednią manipulację światłami, co sprawi, że wnętrze będzie bardziej przyjazne i przytulne. Jest to ważne ponieważ wielu klientów przychodząc do kawiarni chce się wyciszyć, odprężyć i przy małej czarnej nabrać energii na resztę dnia.

 

Meble do kawiarni znajdziesz tutaj http://www.homegardenart.pl/pl/c/Kawiarnia/152.

Jak zaprojektować wystrój małej kawiarenki?

Post navigation


Dodaj komentarz