Instalacja włączników światła i kontaktów, czyli popularnych gniazdek wydaje się niesamowicie banalną sprawą, nie wymagającą fachowej wiedzy i umijętności. Faktycznie sam montaż to sprawa prosta do wykonania. Jednak samo rozplanowanie to już kwestia bardziej wymagająca.

W etapie planowania rozmieszczenia włączników, kontaktów i łączników, warto wziąć pod uwagę potrzeby i oczekiwania domowników. Paniom domu z pewnością przydadzą się akord kontakty simon w pobliżu blatów kuchennych, stołów, lodówek, mikrofalówek, drobnego sprzętu AGD, zmywarek, kuchenek elektrycznych i szafek. W pokoju dziennym kontakty i gniazdka montujemy docelowo w miejscu gdzie stać ma telewizor lub komputer. Tu uwzględniamy też ewentualne działanie lamp stojących, użytkowania żelazka, odtwarzaczy DVD itp.

W łazience z kolei akord kontakty simon umieszcza się z zasady w pobliżu drzwi. Dzięki temu akord kontakty simon będą mniej narażone na szkodliwe działanie wilgoci.
Odmienną sytuację zaobserwujemy w pokojach dziecięcych. Warto pamiętać o tym, by akord kontakty simon nie były rozmieszczane tu zbyt nisko. Nieodpowiednia instalacja w bawialniach i sypialniach dziecięcych to realne zagrożenie dla dziecka.
Zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa określanymi między innymi przez normy unijne, zakłada się że kontakty elektryczne powinny być instalowane z zachowaniem najważniejszcyh reguł bezpieczeństwa odpowiadających użytkowaniu ludzkiemu.

Instalacja sprawdzonych kontaktów simon

Post navigation


Dodaj komentarz