Decydowanie o tym, co powinno znaleźć się w danej miejscowości jest jednym z najważniejszych zadań lokalnej władzy. Czasem jednak decyzje te podejmuje lokalna społeczność, co pozwala na lepsze dopasowanie ścieżki rozwoju gminy do realnych potrzeb. I do tego właśnie sprowadza się budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/.

Na co można przeznaczyć budżet obywatelski?

Jeśli chodzi o budżet obywatelski plac zabaw zazwyczaj zajmuje jedną z pierwszych pozycji w proponowanych budowlach. Miejsce do zabawy dla dzieci jest łatwe do promowania i można mieć pewność, że jeśli taka propozycja znajdzie się w czymś takim jak budżet obywatelski plac zabaw powstanie, bo wielu będzie chciało na takie rozwiązanie głosować. Równie popularne są remonty infrastruktury oraz wspomaganie rozwoju placówek edukacyjnych, które niemal zawsze cierpią na zbyt małe dofinansowanie ze strony władz lokalnych i centralnych.

Budżet obywatelski plac zabaw – czy to dobra opcja?

Wróćmy jednak do miejsc, w których mogą bawić się dzieci i na które tak często przeznaczamy cały budżet obywatelski plac zabaw jest przecież wyznacznikiem prorodzinności danej miejscowości. Obecność placu zabaw na każdym osiedlu to jeden z czynników, jakie są brane pod uwagę przez młodych rodziców, którzy szukają nowego mieszkania, które pomieści nie tylko ich, ale i pociechę, której już oczekują. Fakt więc, że budżety obywatelskie dają możliwość budowania placów zabaw gdzie popadnie, jest skrzętnie wykorzystywane przez samorządy, bo przyciąga do gminy nowych mieszkańców. A ci będą źródłem podatków, które zasilają budżet gminy.

Budżet obywatelski plac zabaw – z myślą o dzieciach

Post navigation


Dodaj komentarz