budowa placów zabaw

Budowa placu zabaw jak się to tego zabrać?

Pierwszy dzień wiosny za nami, więc to już najwyższa pora, żeby zacząć myśleć o pierwszych pracach w ogrodzie. Trzeba przede wszystkim zastanowić się nad planem działania. Jeśli nie rozplanujemy ogrodu na początku to zapewne w końcu wkradnie nam się do niego jeden wielki chaos, ponieważ, co i rusz będziemy chcieli wprowadzić jakieś nieprzewidziane wcześniej modyfikacje. A z ogrodem, jak z budową domu, trzeba mieć projekt, żeby wszystko poszło po naszej myśli. Musimy wiedzieć, w jaki sposób będziemy głównie wykorzystywać ogród. Na szczęście z ogrodem jest tak, że co roku możemy wymyślić na niego trochę inny sposób, nie jak z domem, który raz wybudujemy i taki będzie przez długie lata.

Czy można budować plac zabaw samemu i czy jest to bezpieczne?

Na początek trzeba więc postawić sobie cel. Ja w tym roku postanowiłam przeznaczyć ogród głównie na wypoczynek, zarówno dla mnie i męża, jak i naszego dziecka. Mała jest w tym wieku, że ogród ją bardzo przyciąga, a nas t cieszy, ponieważ spędza czas na świeżym powietrzu, zamiast na przykład przed monitorem. Właśnie ona mnie wczoraj zainspirowała, żebym w końcu zajęła się ogrodem. Zapytała, czy będzie miała swój plac zabaw. Najpierw się trochę zdziwiłam, a potem wypomniałam sobie, że sama o tym nie pomyślałam. Budowa placów zabaw to nie łatwe przedsięwzięcie, a mi by zależało, żeby dla naszej córki to było coś naprawdę bezpiecznego. Da się to osiągnąć? Uznałam, że na pewno tak i zaraz siadłam do komputera, żeby znaleźć jakieś akcesoria, na których córka mogłaby się bezpiecznie bawić. Nie sądziłam, że będzie tak łatwo. Są ludzie, którzy zajmują się projektowaniem, stawianiem placów zabaw. Czyli budowa placów zabaw okazuje się nie tak trudna, jak sądziłam.

Budowa placu zabaw – projekt, wykonanie, zabezpieczenie

Jest sporo takich firm, przeglądałam oferty do późna. Porównywałam, oglądałam, aż uznałam, że mój wybór jest właściwy. Padło na firmę Dr Spil. Zestawy w ich katalogu mnie powaliły. Coś pięknego. Ale wiadomo, najważniejsze jest bezpieczeństwo, na szczęście okazało się, że mają wszystkie potrzebne certyfikaty i pozwolenia. Dla pewności poczytałam jeszcze o nich opinie zwykłych osób na jakiś forach budowlanych i dla rodziców i okazało się, że nikt nie narzekał. Ludzie byli zadowoleni, zarówno z tych małych zestawów, jak i dużych, jakie stoją na przykład przy szkołach. Wolałam, więc już dłużej nie odwlekać decyzji. Zapytałam męża, co sądzi, najpierw nie chciał wierzyć, że to dobry pomysł, ale jak zobaczył, jakie są propozycje to uznał, że sam chciałby znowu być dzieckiem. Niestety, place zabaw są tylko dla dzieci. My byliśmy zachwyceni tym, co znaleźliśmy, zaczęliśmy się jednak zastanawiać, co powie nasza córka. To poważna decyzja, ponieważ, jak raz kupimy plac zabaw to będzie nam długo służył. Uznaliśmy, że trzeba dać jej możliwość wyboru, w końcu to ona będzie się bawić w tym miejscu. Rano zaprosiliśmy ją do komputera, pokazaliśmy katalog i zapytaliśmy, który plac by chciała najbardziej. Długo zwlekała z decyzją, ale wreszcie udało się wybrać ten jedyny. Teraz tylko krótka budowa placu zabaw i potem długie dni zabawy.

Wybrać plac zabaw? To nie takie łatwe, budowa placów zabaw od podstaw.

Post navigation


Dodaj komentarz