włącznik bingo

Na sektorze proponującym włączniki i przełączniki światła jest dostępnych dużo modeli, a także gatunków tego rodzaju osprzętu. O ile dobór gniazdek jest względnie łatwy, o tyle z łącznikami przypuszczalnie może być troszkę trudniej. Nie każdy z nas rozumie przecież czym różni się włącznik/wyłącznik jednobiegunowy od krzyżowego albo świecznikowego. Różnica polega nie jedynie na zawartości, ale również docelowym wykorzystaniu określonego fragmentu instalacji.

Łączniki jednobiegunowe to najpopularniejsze formy włączników i wyłączników oświetlenia w stosowane w codziennych pomieszczeniach. Stosuje się je gdy w zamyśle mamy uruchamianie bądź wyłączanie całego światła w jednym miejscu. Z zasady tegoż rodzaju łączniki dopasowuje się przy wejściu do pokoju. Najczęściej stosowaną praktyką jest instalowanie łączników typu włączniki bingo w odległości 10 cm od ramy drzwi wejściowych, na wysokości 1,4 m. W pokoikach dziecięcych włączniki bingo położymy trochę niżej, bowiem w odległości 70-90 cm od podłoża.

Kolejnym równie popularnym wzorem są łączniki świecznikowe. Tych z kolei wykorzystuje się jeśli w jakimś miejscu łącznikowym planujemy skoncentrować więcej aniżeli jedyny punkt oświetlenia. Tego modelu włączniki używa się przykładowo w żyrandolach wielożarówkowych bądź kilku reflektorach. Dzięki wykorzystanym kontaktom możemy wyłączyć albo zapalić całe albo przeciwnie grupa z nich.

Włączniki bingo do domu

Post navigation


Dodaj komentarz